Yunanistan basınında Türkiye paniği: Şam, SİPER, deniz mili...

Bize Ulaşın
Yunanistan basınında Türkiye paniği: Şam, SİPER, deniz mili...

Yunanistan basınında Türkiye paniği: Şam, SİPER, deniz mili…

Ankara, Şam yönetimi ile 11 yıl sonra normalleşme sürecine girdi. Bu durum Yunanistan’da paniğe neden oldu. Yunan basını, bu yakınlaşmasının Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi için ciddi sonuçları olacağını yazdı.

İki ülke arasında muhtemel bir Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Münhasır Ekonomik Bölge Anlaşması’nın, Doğu Akdeniz’de Yunan ve Rum tarafının planlarını bozacağı dile getirildi.

Türkiye’nin, Suriye’nin kuzeyinde bulunan askerlerinin bir kısmını Ege’ye kaydırma senaryosunun, Yunanistan için olumsuz bir gelişme olabileceğine de dikkat çekildi.

Atina’yı endişelendiren bir diğer adım ise Türkiye’nin SİPER füze denemesi oldu.

Yunan basını, 100 kilometre menzilini aşan SİPER hava ve füze savunma sisteminin geliştirilmesinin de, Yunanistan için kritik bir durum olduğunu yazdı.

Öte yandan, Yunanistan’ın Ege’deki hukuk dışı talepleri de Yunan basınında tepkiyle karşılandı.

Yunanistan’ın kara sularını 12 mile çıkaracağına dair söylemlerin uluslararası bir geçerliliği olmadığına vurgu yapıldı. "Yunanistan peri masalına devam ediyor" denildi.

Yunanistan’ın böyle bir hamle yapması sonucunda Türkiye’nin bunu savaş sebebi sayacağı da ifade edildi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BURSA EVDEN EVE

Bursa asansörlü evden eve nakliyat şirketi Zorlu Nakliyat’ta asansörlü evden eve nakliyat taşıma fiyatları taşınacak eşyanın katı ve konumuna göre değişmektedir. Asansörlü Bursa evden eve nakliyat firması ZORLU Nakliyat’tan fiyat almadan taşınmayın!

DEVAMI>>>